יום העצמאות שלי

Posted on May 01, 2017 by Michal Naim

 יום העצמאות- יום הולדת למדינה. יום של מעבר חד מעצב לשמחה. יום צבעוני, יום בו עולה המנגינה ושרים את השפה עם המטען התרבותי שלה ושומעים גם קולות אחרים. של הנוער, של הילדים, אלה 
שבבתי הספר, בגנים, במושבים ובקיבוצים שמזכירים לנו את האהבות הישנות שלנו. 

יום העצמאות - יום של סולידריות לאומית שמאחדת אותנו - סיפורי גבורה, מורשת קרב וסיפורי תעוזה של חיילים ומפקדים שהביאו לתקומה. יום של ציון הישגים בכל תחומי החיים הסובבים אותנו. ומחשבות על האם צריך להפריד את יום הזכרון מיום העצמאות או שזהו הפורמט הנכון? 
  
יום העצמאות הוא יום של ניפנופים. כולם מנפנפים. בפארקים, בגנים, בחצרות הבתים, במרפסות ובכל מקום שאפשר לארח משפחה או חברים עם הילדים הקטנים ואלה שכבר גדלו ועוד מעט יתגיייסו, עם אלה שחזרו מטיול בחו"ל ואלה שבדרך. יום זלילה גדול שנמשך עד הלילה. יום משפחתי/חברתי שכזה. 

יום העצמאות הוא יום של הצגת רשמית של כרזת המדינה שהשנה משום מה ויתרו על מנהג זה, אולי בגלל הקדמה הטכנולוגית ואולי בכלל שמישהו החליט שזהו. נגמר ואין יותר. משהו מיוחד יש בפרסום כרזה רשמית שמספרת את סיפור המדינה מנקודת מבטם של מעצבים שונים המתחלפים כל העת. :הנה כמה דוגמאות שיזכירו לנו על מה מדובר
השנה 1949- שנה למדינת ישראל. כרזה שעוצבה ע"י יוחנן סימון כרזת התש"ך -1960 שעוצבה ע"י קופל גורבין 

כרזת 30 שנה למדינה שעיצב דוד טרטקובר


כרזת ה-50 לעצמאות ישראל שעיצבה מיכל חמאוי. 


כרזת ה-63 למדינת ישראל בסימן הערבות ההדדית שעיצב יגאל חזן 

כרזת ה-66 למדינת ישראל - זמן נשים הישגים ואתגרים שעיצבה אופיר מירב 

הרבה דברים השתנו במדינה, אבל יום העצמאות הוא יום מיוחד שמזכיר לנו מה זה להיות ישראלי , מי אנחנו ולמה אנחנו כאן. יום שאפשר לחוות רק כאן בארץ. 

!לצד כל אלה, באופן אישי, יום העצמאות קורא לי אל תפחדי. תעשי מה שאת אוהבת

Posted in עצמאו


Next

Previous