תיקים מעוצבים מקרארדסוק שושנים

Posted on June 28, 2017 by Michal Naim

כשעיצבתי את דפי הקארדסטוק האלה לא חשבתי על תיקים. חשבתי על האהבה שלי לנייר.
חשבתי על המגע, על הצבעוניות ועל הריח של הנייר שאני כל כך אוהבת. חשבתי על יצירות
אינסופיות שאפשר לעשות עם הנייר הנפלא הזה שהגיע לעולם לבית אחד עם האחים והאחיות שלו
דפי הקארדסטוק המעוצבים שלי. אבל היה משהו בנייר הזה שחיבר אותי לאהבה נוספת שלי התיקים.
אני מעצבת ויוצרת תיקים מעור והשילוב בניהם נראה לי מושלם. מכשיר הסילואט שלי - האהבה הנוספת שלי (כן. יש לי המון אהבות) קרץ לי וכאילו הוסיף. "אני אעשה את כל העבודה. שלחי אלי
את החלומות שלך ואני אחתוך לך אותם בדיוק, ובמהירות.." וכך התחברו להם הנייר, מכשיר הסילואט, החלומות שלי והגיעו לעולם התיקים המעוצבים האלה מנייר. תיקים חמודים וכייפיים כאלה להמון שימושים. כדי שגם אתם תוכלו להנות מהעולם הזה, מצרפת את שלבי העבודה של התיק כדי שתוכלו להתחקות אחרי היצירה.. אל תהססו לנסות. זה יצא מושלם. רק אל תשכחו לצלם ולשתף אותנו בקבוצה שלנו. סילואט ישראל קהילה יוצרת בעמוד הפייסבוק  שלנו או אפילו במייל. לכו על זה.
אתם בטוח תתאהבו.
וכדי שיהיה לכם יותר נוח הנה גם הגזרה. תהנו!

יום העצמאות שלי

Posted on May 01, 2017 by Michal Naim

 יום העצמאות- יום הולדת למדינה. יום של מעבר חד מעצב לשמחה. יום צבעוני, יום בו עולה המנגינה ושרים את השפה עם המטען התרבותי שלה ושומעים גם קולות אחרים. של הנוער, של הילדים, אלה 
שבבתי הספר, בגנים, במושבים ובקיבוצים שמזכירים לנו את האהבות הישנות שלנו. 

יום העצמאות - יום של סולידריות לאומית שמאחדת אותנו - סיפורי גבורה, מורשת קרב וסיפורי תעוזה של חיילים ומפקדים שהביאו לתקומה. יום של ציון הישגים בכל תחומי החיים הסובבים אותנו. ומחשבות על האם צריך להפריד את יום הזכרון מיום העצמאות או שזהו הפורמט הנכון? 
  
יום העצמאות הוא יום של ניפנופים. כולם מנפנפים. בפארקים, בגנים, בחצרות הבתים, במרפסות ובכל מקום שאפשר לארח משפחה או חברים עם הילדים הקטנים ואלה שכבר גדלו ועוד מעט יתגיייסו, עם אלה שחזרו מטיול בחו"ל ואלה שבדרך. יום זלילה גדול שנמשך עד הלילה. יום משפחתי/חברתי שכזה. 

יום העצמאות הוא יום של הצגת רשמית של כרזת המדינה שהשנה משום מה ויתרו על מנהג זה, אולי בגלל הקדמה הטכנולוגית ואולי בכלל שמישהו החליט שזהו. נגמר ואין יותר. משהו מיוחד יש בפרסום כרזה רשמית שמספרת את סיפור המדינה מנקודת מבטם של מעצבים שונים המתחלפים כל העת. :הנה כמה דוגמאות שיזכירו לנו על מה מדובר
השנה 1949- שנה למדינת ישראל. כרזה שעוצבה ע"י יוחנן סימון כרזת התש"ך -1960 שעוצבה ע"י קופל גורבין 

כרזת 30 שנה למדינה שעיצב דוד טרטקובר


כרזת ה-50 לעצמאות ישראל שעיצבה מיכל חמאוי. 


כרזת ה-63 למדינת ישראל בסימן הערבות ההדדית שעיצב יגאל חזן 

כרזת ה-66 למדינת ישראל - זמן נשים הישגים ואתגרים שעיצבה אופיר מירב 

הרבה דברים השתנו במדינה, אבל יום העצמאות הוא יום מיוחד שמזכיר לנו מה זה להיות ישראלי , מי אנחנו ולמה אנחנו כאן. יום שאפשר לחוות רק כאן בארץ. 

!לצד כל אלה, באופן אישי, יום העצמאות קורא לי אל תפחדי. תעשי מה שאת אוהבת

Posted in עצמאו

פורים אוזני המן ויצירה

Posted on March 11, 2017 by Michal Naim

עוד שהייתי ילדה חג הפורים נחרט אצלי כחג של יצירה צבעוני כזה. חג שבו מותר הכל והגבולות מטשטשים. אמא שלי בזמן הזה, היתה נותנת ליצירתיות לצאת לחופשי. אוספת את כל הכשרונות והאילתורים מתיישבת על מכונת התפירה כדי לתפור לי ולאחיי תחפושת לפורים והתוצאות היו מדהימות. תוך כדי עוברת למטבח לאפות את אוזני האמן ומטעמי החג והבית היה מתמלא שמחה, צבעוניות, תחושת שמחה משולבת בעשייה בונה. והיום כשאני עוסקת בעיצוב ויצירה הרגעים האלה, התובנות שקיבלתי חרוטים אצלי עמוק ומיד כשאני חושבת על אובייקט כלשהו, אני חושבת על המרכיבים הצורניים של היצירה. הקווים. האמצעים האומנותיים בהם אשתמש ומדמיינת לעצמי את הפרוייקט הבא. תאמר האמת שמשולשים הם צורות גאוניות שנותנות לי השראה להמון דברים שעשיתי ואני רוצה לעשות. והנה מגיע פורים והמשולש - אוזן ההמן "מכה בפנים" ומעיר את המחשבה, הדמיון והעשייה. השנה השתמשתי במכשיר הסילואט קמאו שלי כדי ליצור קופסאות לאוזני המן קופסאות שנחתכו במכשיר המדהים הזה ועשו את משלוח המנות שלי מיוחד יותר.

 

זה כל כך פשוט ליצור עם סילואט שלא יכולתי להפסיק ויצרתי עוד קופסאות בצורת יהלום הבנויות  ברובן ממשולשים...

ולא רק אוזני המן וקופסאות למשלוחי מנות. גם תכשיטים. תכשיטים שעיצבתי ממשולשים. איך לא?
עגילים שנוצרו מחומרים אחרים כמובן ואהובים במיוחד.

וגם את השרשרת הזו שנוצרה ממשולשים שיצרו את הכוכב שלי. שרשרת שעיצבתי בהזמנה מיוחדת לילדה אהובה.

 

אז כן, חג פורים. חג יפה כל כך. ולא ממש בא לי להיפרד מהתלבושות היפות, משמחת הילדים, מהיצירתיות ברחובות, מהרעיונות הנזרקים מכל עבר. אוטוטו נמצא את עצמנו מאחוריו 

אבל היצירה - כלי ההעצמה המדהים הזה ישאר אצלי לנצח!

יצירות לסוכות עם סילואט קמאו

Posted on October 13, 2016 by Michal Naim

יום הכיפורים. איזה יום מיוחד זה. אני אוהבת את היום הזה. את הלבן והחגיגי  שרואים ברחובות. את השקט הנהדר שהכל כאילו עומד מלכת. את שמחתם של  הילדים הרכובים על אופנים ואפילו את רעש הגלגלים. זה מרגיש נקי כל כך, משפחתי כל כך. חג שמאפשר לנו להפסיק הכל ולסדר את המחשבות. את הרצונות והשאיפות שלנו ולאחל לעצמנו ולאהובים עלינו רק את הטוב. ובמוצאי יום הכיפורים, כבר רצות המחשבות על יום המחרת על דברי חול וגם על החג הבא עלינו לטובה. חג משפחתי בו מתכנסים כולם בסוכה לארוחת חג ובילוי זמן יחדיו. בחג הזה יש המון מקום ליצירה ולקישוט של "בית" שלם. ואני כבר מתכננת איך אקשט את הסוכה שלי והשנה קל יותר. אעשה זאת באמצעות מכשיר סילואט קמאו המאפשר לי ליצור מגוון רחב של יצירות מחומרים שונים ולעצב כל מה שבא לי. אז אחרי הארוחה החגיגית של מוצאי יום הכיפורים התיישבתי ליד המכשיר שלי והתחלתי בעיצוב בית מנורה/פנס ביצירה עצמית שיעניק אווירה אינטימית לחג. בית מנורה/פנס עם ידית ארוכה לקישוט או עם ידית קצרה עם חור להשחיל את חוט המנורה. מומלץ נורת לד. מכשיר הסילואט שלי חתך את העיצוב שבחרתי בצורה מדוייקת. ואף "דאג" לקישוט השולחן. את הרימונים והעלים שנותרו שמרתי ואיתם אקשט את השולחן כך שבעצם קיבלתי שניים במחיר אחד. 

בית מנורה עם ידית ארוכה לקישוט. את בית המנורה החביב הזה יצרתי בכמה צבעים שאני אוהבת. 

 


סוכות הוא גם זמן נפלא לשבת עם הילדים ולעשות איתם יצירות וקישוטים לסוכה והנה כמה רעיונות
מגניבים שהעלתי בפוסט נוסף שלי  שיהיה לכולנו חג יצירתי ושמח!  

 

 

 

 

 

 

חובה בכל ארון יצירה

Posted on March 16, 2016 by Michal Naim

אם אתם אוהבי יצירה, את החותמות האלה אתם חייבים. חותמות גומי בעיצובים מרהיבים לעבודות עיצוב אלבומים, עיצוב תגים, נייר ומה לא. בעזרת החותמות אפשר לשדרג כל עבודות יצירה שלכם ולקחת אותה צעד אחת קדימה. 


אני מתרגשת מחותמות. כשהתחלתי את דרכי כמעצבת תכשיטים והיום אני מעצבת רב תחומית.  חיפשתי חותמות לעבודות שלי וכל חותמת חדשה הלהיבה אותי ועזרה לי ליצור דברים חדשים. אני מוצאת את עצמי לא פעם מעמיסה חותמות בסל הקניות שלי גם כשאין לי ממש צורך בהן. אבל אתם  יודעים מה? לא חושבת שיש חותמת שלא עשיתי בה שימוש. וכשחיפשתי חותמת תמיד היה לי צורך במשהו חדש שאין לי. לפעמים אני יוצרת בעצמי חותמות . כך למשל אפשר ליצור מכל חפץ שבא לכם חותמת. קחו בקבוק שתיה מפלסטיק (כמו קוקה קולה למשל) , גדול או קטן,  צבעו את התחתית שלו בצבע גואש או אקריליק, הניחו על כל משטח ויש לכם חותמת פרחים מקסימה. באותה שיטה אפשר לקחת כל חפץ או חומר מיחזור אחר מו גלילי נייר, קופסאות , פקקי שעם, כלים שונים וליצור חותמות כראות עיניכם. 
אני מסדרת את החותמות שלי לפי נושאים חותמות מספרים, חותמות חיות, חותמות גומי, חותמות פרחים וכך הלאה. נסו את זה ותתאהבו.
את האהבה שלי אני חולקת עם הלקוחות שלי. לאחרונה ביצעתי הגרלה לכבוד יום האשה ואני שמחה לבשר על הזוכות שלי
סיגל אגיב ורותי ורנאי.
תודה לכן. החותמות בדרך אליכם.


  

יצירה לסוכות

Posted on September 25, 2015 by Michal Naim

סוכות בפתח וזו הזדמנות נהדרת להעסיק את הילדים וליצור יחד איתם
קישוטים שמחים וצבעוניים לתלות בסוכה.
כמה סרטי הדרכה שאספתי ברשת לשימושכם.פרח חמוד לתלייה
                                  
 קישוט כוכב                                   

כדור קסם                                       

שרשרת לבבות                                  

ראש השנה -עיצוב שולחן החג

Posted on September 09, 2015 by Michal Naim

כשאני חושבת על ראש השנה אני מדמיינת את שולחן החג וחושבת על הפרטים הקטנים לעיצוב, כי כמו שאתם יודעים. אלוהים נמצא בפרטים הקטנים.  מלא רעיונות יש. אפשר לעצב את מרכז השולחן, ולהוסיף אלמנט לכל סועד. ובנוסף לקשט את הצלחת והכוס האישי ועוד ועוד. אבל אני  אוהבת לעצב בפריט אחד או שניים וזה כבר עושה את כל ההבדל. 
הכנתי לכם חובק מפיות חגיגי ופשוט שניתן להכין בקלות. כל שעליכם לעשות זה להדפיס את הרימונים, לגזור במקום המסומן, לחבר את הקצוות, להניח על השולחן ולקבל מחמאות. אפשר כמובן גם להעביר לקארדסטוק חלק או פרחוני בהתאם לעיצוב השולחן שלכם.   
אם בא לכם להעסיק את הילדים, או לשלב כמה צבעים בשולחן, הדפיסו את הרימונים בשחור לבן, תנו לילדים לצבוע כאוות נפשם, לגזור ולחבר והנה הרווחתם גם תעסוקה לילדים וגם פריט קישוט מתאים לחג שישדרג לכם את השולחן.
שתהיה לכולנו שנה נפלאה.


 

 


והנה הדפים הצבעוניים ואלה בשחור לבן מוכנים להדפסה. כל שנותר לכם זה להדפיס לגזור ואם בא לכם אז גם לצבוע. בהצלחה!

 להדפיס ולגזור